kombi-ariza-bakım

İstanbul Kombi Petek Temizliği

Kalorifer petek temizliği, belli zaman dahilinde yapılmalıdır. Bilindiği üzere petekler kapalı devre çalışmaktadır buna bağlı olarak yıllarca aynı su tesisat içerisinde Pas, Kireç, Tortu ve çamurlaşma oluşmaktadır. Petek gözenekleri bu yüzden tıkanır ve ısı kaybı meydana gelir. Kombi petek temizliği işlemleri şu şekilde yapılmaktadır;

Petek Temizleme Nasıl Yapılır
Uygun bir petekten makine sisteme bağlanır
Bütün peteklerin vanası kapatılır sadece bir peteğin vanası açık bırakılır
Petekler sökülmeden tek tek bir noktadan tek tek ön yıkama yapılır
Bütün petekler açık konumda Genel Yıkama
Durulama işlemi yapılır
Filtre Temizliği yapılır
Koruyucu kimyasal ilave edilir.
Kombi bakımı yapılır ( İsteğe Bağlı )
Sistem yakılıp hava alma işlemi yapılır.
Sistem yakılıp test edilir ve çalışır vaziyette teslim edilir.

Bu işlemler sırasında evde kesinlikle kirlenme söz konusu değildir.

Petek Temizlemede Pratik Çözümle Tanışın
Kış aylarında kombi keyfini çıkarmak için, peteklerin temiz olması gerekir. Firmamız, petek temizliği konusunda deneyimli eleman kadrosuyla, petekleri kışa hazırlıyor. Kış aylarında aile bütçesini sarsan doğal gaz faturası gelmesine rağmen ısınmayan peteklerden kurtulmak için petek temizliği yaptırın %30 varan ısı performans artışı sağlayın.

Neden Petek Temizliği Gereklidir?
Kombi petek temizleme konusunda güncel çözüm seçeneklerini tercih eden firmamız, kış aylarında daha az enerji ile daha çok ısınma imkanı sunmaktadır. Kombiler, kış ayı boyunca hiç durmadan yüksek performansla çalışır. Suyun içindeki kireç, tesisatın içine yapışır ve tesisatın içerisinde dolaşan su sirkülasyonunu yavaşlatır buna bağlı olarak sıcak su peteklere gelmeden soğur ve verimli ısıtma yapamaz unutmayın petekler kapalı devre çalışır ve yıllarca aynı su sistemde dolaşır.Peteklerin içindeki sıcak su, kış boyunca ısınır ve içindeki kireç kalıntılarını peteğe bırakır. Petek bu nedenle tıkanır ve ısınma problemi ile karşılaşır. Petek içerisindeki kireç ve diğer tortular, peteğin kullanım kalitesini minimum seviyeye düşürür.

Petek Temizliğinde 10 yıl
Profesyonel eleman kadrosuna sahip olan petek temizleme ekibimiz, ilk aşamada peteklerin ısınma problemini test etmektedir. Yapılan test işleminin ardından, tesisat temizliğini pratik bir şekilde yapan özel makineler, temizlik işlemine geçmektedir. Bu makineler sayesinde petekler sökülmeden eviniz kirlenmeden petek temizleme işlemi yapılmaktadır.Eski usul temizleme yöntemlerinin geride kaldığı günümüzde, son teknoloji özel makinelerle petek temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir. İstanbul Petek Temizliği 34, işini meslek edinmiş tecrübeli elemanlarla, kısa sürede bütün petek tesisatını temiz bir şekilde teslim etmektedir.

Özel Makinelerimiz Pratik Çözüm
Yeni nesil makineler, tazyikli su ile tesisatın içine yapışmış bütün artıkları kısa sürede temizlemektedir. Tazyikin etkisi ile yapışan kireçler ve diğer tortular, tahliye kısmından lavaboya akmaktadır. Temiz su gelene kadar temizlik işlemi devam etmektedir. Kış boyunca az enerji ile çok ısınmak için petek temizliğini ihmal etmeyin.

Müşteri Hizmetlerimiz Haftanın 7 Günü Görevde
Kombi sistemine ait peteklerin temizliği için, ilk aşamada bizi aramanız yeterlidir. Ekibimiz, sizin için en uygun zaman dilimine randevu işlemi gerçekleştirmektedir. Söz verilen zamanda adresinize gelen servis ekiplerimiz, seri bir şekilde makinenin uçlarını peteklere bağlamaktadır. Daha sonra makineyi çalıştıran ekibimiz, kısa sürede tesisat içerisindeki bütün yabancı maddeleri lavaboya aktarmaktadır.

Petek Temizleme de Profesyonellik Neden Önemlidir?
Sıradan veya amatör petek temizleme yöntemleri, istenilen performansı sergileyemez. Sadece içerisindeki suyu tahliye etmek, sudaki yabancı maddeleri temizler. Yapışan veya tortulaşan kirler, profesyonel petek temizleme hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Petek temizliği neden yapılmalı? Peteklerin temizlenmesi, ekonomik açıdan ve iyi ısınma açısından tercih edilen bir şık haline gelmiştir.

Profesyonel yöntemler, diğer yöntemler gibi problem teşkil etmemekle birlikte, zaman kaybını önlemektedir Yüzde yüz petek temizliği için ekibimizi haftanın 7 günü aramanız yeterlidir. En kısa sürede ekibimiz adresinize ulaşacaktır.